30 می، 2018

صنایع لبنی

ازن یک ضد عفونی کننده بسیار قوی می‌باشد که در دمای پائین نیز قادر به از بین بردن انواع میکروب‌ها، ‌قارچ‌ها و کپک‌ها می‌باشد. ازن  به‌طور متوسط در دمای معمولی، پس از ۲۰  دقیقه تجزیه شده و به اکسیژن تبدیل می‌گردد و هیچ ماده ماندگار مضر در محیط از خود برجای نمی‌گذارد. نکته مهم در استفاده از ازن ژنراتور در صنایع لبنی این است که ماده اولیه تولید ازن در این دستگاه‌ها تنها اکسیژن هوا می‌باشد و هیچ گونه ماده اولیه دیگری برای تولید آن نیاز نیست. همچنین در صورت استفاده از ازن ژنراتور در صنایع لبنی هزینه تأمین مواد ضد عفونی کننده به طور کامل حذف می‌شود، در نتیجه صرفه اقتصادی زیادی خواهد داشت. ماده جانبی ازن نیز اکسیژن هست، بنابر این از نظر بهداشت و محیط زیست کاملا سازگار برای هر نوع صنعت غذایی است.

مزایای استفاده از ازن ژنراتور صنایع لبنی:

  • استفاده از آب ازن دار سرد برای انجام مرحله آخر CIP خطوط لوله و مخازن بسیار مناسب است. با توجه به اینکه مرحله آخر عملیات CIP (بعد از شستشو با اسید و سود) توسط آب سرد ازن دار انجام می‌گیرد. استفاده از آب و بخار داغ و مواد ضد عفونی کننده دیگر بطور کامل حذف می شود. این عمل نه تنها صرفه اقتصادی بالائی دارد بلکه به علت خاصیت ضد‌عفونی کنندگی بسیار زیاد ازن، میکروب‌ها و ویروس‌هایی که آب داغ قادر به از بین بردن آن‌ها نیست را به راحتی از بین می‌برد.
  • استفاده از آب ازن دار برای شستشوی بطری‌های دوغ در دستگاه پرکن، که همزمان با شستشو عمل ضدعفونی کردن را نیز انجام می‌دهد.
  • ازن ژنراتور صنایع لبنی در ضدعفونی کردن هوای سالن های تولید و تونل های تولید پنیر UF و همچنین حذف بوی نامطبوع از محیط کار کاربرد موثری دارد. با توجه به اینکه ازن موجود در هوای محیط موجب ضد‌عفونی کردن کامل هوا و همچنین از بین بردن انواع هاگ، قارچ، کپک و مخمر می‌شود و نیز دارای قابلیت بوبری قوی می‌باشد، می‌توان از آن برای ضد عفونی کردن هوای سالن های تولید استفاده نمود. در این مورد باید از لوازم مخصوص اندازه گیری ازن موجود در هوای سالن‌ها (ازن آنالایزر) استفاده کرد.
  • از آب ازن دار در شستشو و ضدعفونی مخازن و ظروف نگهداری و تانکرهای حمل شیر و دیگر لوازم مرتبط و همچنین برای ضدعفونی دیواره ها و کف سالن‌های تولید می‌توان استفاده مؤثر و مطمئن نمود.
  • استفاده از ازن برای ضدعفونی و استریل آب مصرفی در تولید دوغ و محصولات
  • استفاده از ازن در تصفیه فاضلاب کارخانجات لبنی
  • با بکارگیریازن ژنراتور صنایع لبنی و حذف آب و بخار داغ از عملیات CIP و استفاده از ازن به‌جای آن موجب صرفه جوئی اقتصادی در مصرف انرژی می‌گردد.

 

صفحات مرتبط: کاربردهای ازن ژنراتورهای آردا، ازن ژنراتور نیمه صنعتی، ازن ژنراتور صنعتی ، ضدعفونی هوا صنعتی